Мульчування

Мульчування

Мульчування з використанням плівкових покриттів, які укладаються безпосередньо на грунт, дозволяє отримувати відмінні результати при вирощуванні рослин.

При подібному мульчировании вирішуються наступні завдання:

•  значна економія води за рахунок збереження вологи під плівкою;
•  оптимальний захист зростаючих рослин;
•  ефективне збереження структури грунту;
•  підвищення температури грунту до комфортних для рослин величин;
•  скорочення і усунення бур’янів;
•  відображення сонячного світла.

При правильно зробленому мульчировании можна побачити наступні результати:

•  динамічне зростання і раннє дозрівання врожаю;
•  більш здорові рослини, які не потребують використання пестицидів в колишній кількості;
•  хороший товарний вигляд і більш високі екологічні показники продукції.

На сьогодні в Україні отримали досить широке поширення прозоре і чорне мульчування. У той час як в розвинених аграрних країнах використовується не менше 7 видів мульчування, з властивими кожному з них особливостями.

Далі ви зможете ознайомитися з описом основних відмінних рис таких видів мульчування: прозорого і білого, чорного і чорно-білого, срібного та термального коричневого, а також гербицидного зеленого.

Це допоможе вам зробити оптимальний вибір одного з видів, найбільш підходящого для конкретної рослинної культури і умов, необхідних для її вирощування.

Для правильного розуміння описів різних способів мульчування необхідно засвоїти нижче викладені факти.

Для нормального протікання процесу фотосинтезу у рослин потрібна участь сонячного світла, видимого діапазону електромагнітних випромінювань, з мінімальною довжиною хвилі – в 400 нм, а максимальної – в 750 нм (647 … 750 – червоний, 587 … 647 – помаранчевий, 575 … 587 – жовтий , 490 … 575 – зелений, 424 … 490 – блакитний, 400 … 424 – фіолетовий). При цьому ділянка від 570 до 700 нм (кольори: жовтий, помаранчевий і червоний) бере участь у фотосинтезі в найбільшою мірою.

Що стосується прогрівання грунту, то він, в основному, відбувається за рахунок середньої і ближньої частини інфрачервоного (ІК) складової сонячного світла в діапазоні від 760 до 2500 нм.

Під впливом електромагнітних випромінювань дальній частині ІЧ-діапазону (від 7 до 14 mм) грунт, головним чином, остигає.